| Welkom op de pagina van Veld 5 (tegenwoordig in de competitie als Drienerlo 4) |
Algemeen
Veld 5 is het vierde team van v.v. Drienerlo, de club van de Universiteit Twente. De meeste spelers zijn dan ook studenten aan de UT, waar dit in de statuten zo voorgeschreven is. Zij komen uit in de zaterdag 5de reserve klasse Oost-Nederland. Omdat er bij v.v.Drienerlo zowel Futsal- als veldvoetbalteams zijn wordt de naam "Veld 5" gebruikt. Van oudsher was dit team het vijfde team van Drienerlo, maar doordat het team steeds beter is gaan presteren (ook op het veld) en gepromoveerd is, is Veld 5 tegenwoordige het vierde team. Om geen verwarring te veroorzaken binnen het team en bij oud-teamleden wordt de naam "Veld 5" gewoon aangehouden. Haar thuiswedstrijden speelt Veld 5 in het roemruchte "Estadio Santiago Drienerlo" op de campus van de Universiteit Twente (Enschede). Het is een stadion met een sintelbaan. Volgens Hans Kraay sr. is dat “altijd lastig”. In 2007 werd het nieuwe Veld 5 logo gepresenteerd met de teamleus "Ingenii Expertibus Solis Exercendum"(Trainen is voor Talentlozen). Veld 5 traint dus alleen aan de bar
Historie
Veld 5 begon in deze vorm in 2002. Daarvoor speelden vele spelers bij het vierde team van Drienerlo, maar door de oprichting van een nieuw Veld 4 door een aantal wiskunde-studenten schoven de overige spelers naar het nieuwe Veld 5 door.
De beginjaren van Veld 5 kenden weinig successen. Er werd slechts een Fair-Play-Cup van een toernooi van Sparta Enschede en de Nawijn-Cup 2005 gewonnen. Een hoogtepunt was een vriendschappelijk duel tegen het derde team van voormalig Bundesliga-Club FC St.Pauli in het Millerntor-Stadion (1-2 verloren).
De periode 2005-2008 Veld 5 heeft drie redelijk succesvolle jaren achter de boeg. In het seizoen 05/06 werd Veld 5 nog 2de van de competitie (de gedrukte kampioensshirts zijn nooit gedragen). In de wedstrijd Vroomhoopse Boys “uit” verspelen de heeren het kampioenschap. Jaren na dato vertelt een ouwe lul nog wel eens het verhaal, met tranen in de ogen.
In 06/07 kwam het kampioenschap nog in zicht, maar uiteindelijk werd dit verspeeld. Daarnaast werd nog wel de halve finale van de beker gehaald.
In 07/08 werd ook druk gestreden voor het kampioenschap. Al vroeg in het seizoen werd besloten om nieuwe truien te bestellen voor de derde helft. Aangezien de kwaliteiten van het team duidelijk waren en om onszelf scherp te houden werden in oktober al de kampioensshirts besteld, die met trots het hele seizoen zijn gedragen. In onze herinnering zijn we dat jaar dan ook kampioen geworden.
In de jaren 2005-2008 zijn veel mensen van de oude garde gestopt met voetballen of overgestapt naar PW4.
In het seizoen 08/09 gaat Veld 5 het een stapje hoger proberen in de vijfde klasse (klassering subtop). Met de welbekende kampioensshirts aan, knetterharde muziek uit de kratradio en veel gezang, weten de kantinejuffrouwtjes niet meer weten wat ze meemaken. Veelvuldig gingen de stoelen de lucht in, hingen de broeken op de enkels en werd de polonaise ingezet door die k&$%*t-studenten uit Enschede die even laten zien hoe een feestje gevierd hoort te worden.
In 09/10 werd wederom een plaats in de subtop behaald. Ondanks een selectie van 24 studenten, hebben er vele gastspelers mee moeten doen, omdat de KNVB immers graag wil dat je met 11 tegen 11 speelt.
Seizoen 2010-2011
Er gaan geruchten dat Veld 5 afstand zal doen van haar lijfspreuk "Ingenii Expertibus Solis Exercendum". De praktijk zal echter uitwijzen dat spelers van Veld 5 geen training nodig hebben en zich liever helemaal aftanken op vrijdagavond bij een huisfeest. |
|
30/07/10 Veld 5 alleen in Enschede |
Pieter Tiemessen |
|
|
ENSCHEDE. Veld 5 is komend seizoen alleen te bewonderen in Enschede en haar omringende dorpen.
[Lees verder]
|
| Teamfoto Veld 5 |
 |
|
| Eerstvolgende wedstrijden |
| Stand |
| Pos | Team |
G |
P |
S |
| 1 | AJC '96 2 |
0 |
0 |
0 |
| 2 |
Drienerlo 4 |
0 |
0 |
0 |
| 3 | EMOS 2 |
0 |
0 |
0 |
| 4 | Enschedese Boys 2 |
0 |
0 |
0 |
| 5 | Glanerbrug 2 |
0 |
0 |
0 |
| 6 | PW 2 |
0 |
0 |
0 |
| 7 | Quick '20 2 |
0 |
0 |
0 |
| 8 | Rigtersbleek 2 |
0 |
0 |
0 |
| 9 | Sportclub Overdinkel 2 |
0 |
0 |
0 |
| 10 | Sportlust Glanerbrug 3 |
0 |
0 |
0 |
| 11 | Zuid Eschmarke 2 |
0 |
0 |
0 |
|
|
| Berichtenbord |
| 30/07 om 12:41 |
| Stumpie |
| Persbericht is mooi maar de paar regels erboven zijn opmerkelijker |
|
|
| 30/07 om 12:02 |
| Wolbers |
| Toch wel benieuwd wie nu allemaal in het management zitten ... |
|
|
| 30/07 om 10:35 |
| alex |
| hahaha nice!! |
|
|
| 30/07 om 10:15 |
| minilemmi |
| mooi krantenbericht |
|
|
| 30/07 om 09:36 |
| tiemessen |
Jooooo we moeten tegen allemaal selectie teams!!!  |
|
|
| 29/07 om 13:03 |
| Stumpie |
| Dat doen ze dit jaar niet, zaterdag en zondag reserve beginnen allemaal bij 2 |
|
|
| 29/07 om 13:01 |
| Tony |
| voorlopige indeling, teamnummers veranderen neem ik aan nog |
|
|
| 18/06 om 23:26 |
| HG# |
| vooruitdanmaar! |
|
|
| [
laatste 50 |
laatste 100 ] |
|
|
|